Čitáreň......pre všetkých knihomilov a knihomilky

Ledová jako sníh

Publikované 03.12.2017 v 00:00 v kategórii O knihách, prečítané: 45x

"Sedmnáctiletá Snow žije v přísně hlídané klinice pro duševně choré. Hluboko uvnitř ví, že tam nepatří, ale na život mimo zdi nemocnice si skoro nevzpomíná. Jediné, co má, jsou divné sny. Vlastně ne, ještě má Balea – nejlepšího kamaráda, první lásku, člověka, kterého dokázala zničit jediným polibkem. Když Bale zmizí, Snow nezbývá nic jiného, než se vydat po jeho stopách. S pomocí podivného ošetřovatele, který ji pustí ven, se ocitne v Algidu. V mrazivé zemi, která je s její minulostí spojena víc, než si myslela. Algid je nevyzpytatelný, nebezpečný, plný čarodějnic, zlodějů a osudových setkání. Vládne mu krutý a mocný král. Když Snow zjistí, že jí v žilách koluje jeho krev, je postavena před volbu. Stane se hrdinkou nebo hříšnicí? Královnou nebo chudinkou? Vybere si mrazivou bezcitnost nebo pravou lásku? Úžasný příběh na motivy pohádky Sněhová královna od bestsellerové autorky Danielle Paigeové."


Už som tu kdesi písala, že milujem rozprávky, a preto keď som si v obsahu ku knihe "Ledová jako sníh" prečítala dovetok - "příběh na motivy pohádky Sněhová královna" tak som si povedala prečo nie (a musím povedať, že v tomto prípade platilo tiež, že sa mi páčilo ako je urobená obálka knihy). 
No ale k samotnej knihe... bola som trochu rozčarovaná. Úvod, ktorý popisoval Snow a jej život v psychiatrickom ústave bol fajn. Dobre opísaný, s dobrým nábehom na zvyšok príbehu. A s celkom pekným nápadom - veď kto by už len prišiel s tým, že si tabletky ktoré mu podávajú v liečebni, pomenoval podľa siedmich trpaslíkov... a celkom to sedelo. No vo chvíli keď sa príbeh začal preklápať do roviny fantastiky (nie že by tam jej prvky neboli už skôr), moje nadšenie z príbehu sa začalo vytrácať. Mala som pocit, že autorka píše chaoticky, preskakuje z jednej scény na druhú trochu bez rozmyslu, bez riadneho vysvetlenia. Takýto pocit som mala pri väčšine príbehu. Postavy s ktorými sa hlavná hrdinka stretávala boli postavy známe z príbehu Snehovej kráľovnej, to áno. Ani mi nevadilo pozmenenie týchto postáv pre potreby príbehu. Akurát niektoré tam mali podľa mňa zbytočnú epizódu, pretože príbeh by v poriadku fungoval aj bez nich. Hlavná hrdinka Snow, mi prišla taká trochu bezprizorná. Bez nejakej výraznej ochoty alebo snahy niečo urobiť (akože chápem, že keď vošla do vymysleného sveta, tak sa jej asi príliš nechcelo zachraňovať celú krajinu, a najradšej by sa čo najrýchlejšie vrátila domov). Hoci furt sa pokúša presvedčiť samú seba, že ide zachrániť len priateľa a hneď sa vráti domov, v podstate o tom len stále rozpráva. A keď už tú možnosť má, tak sa nakoniec zase zamotá presne do toho čo nechcela. Neviem... akosi to v tomto príbehu nefungovalo. Aspoň mňa osobne to celkom rozčuľovalo. 
Záverečný súboj a vlastne vyvrcholenie príbehu bolo oproti zvyšku príbehu napísané celkom dobre. Objavil sa malý, možno nečakaný zvrat... a samozrejme zostal otvorený koniec, takže určite bude mať príbeh pokračovanie. Nuž, neviem neviem... prečítať si ho možno prečítam... ale vo vlastnej knižnici túto potenciálnu knižnú sériu asi mať nepotrebujem...

Ak by ste si knihu prečítali vy, kľudne mi napíšte, či sa vám páčila alebo nie... 

Infošky o knihe:
Názov: Ledová jako sníh
Originálny názov: Stealing Snow
Autor/ka: Danielle Paige
Vydavateľstvo: Fragment
Rok vydania: 2017
Ean: 9788025333846

Ak by ste si chceli knihu kúpiť: Ledová jako sníh
Ak by ste si chceli prečítať niečo o autorke: Danielle Paige


Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?